اولين سايت تخصصي آموزش و نگهداري و تعميرات ديگ بخار، ديگ آبگرم، ديگ روغن داغ و آموزش نگهداري و طراحي تاسيسات در ايران به صورت کاملا فارسي، و با استناد به آخرين دستاوردهي تکنولوژي ديگ هاي بخار و تاسيسات مربوطه، در جهان.

 

 

 


:::| درج آگهي | فروشگاه | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما |:::

 

       

آلودگی رزین: 12

 
       

آلاینده های آلی:
شستشوی منظم (هفتگی یا ماهانه) با محلول آب نمک قلیایی باعث حذف آلاینده های آلی خواهد شد. رزین را طبق روش های معمول احیا می کنند و سپس محلول 10% نمک طعام حاوی 2% سود سوز آور را تا دمای ˚C 40 گرم کرده و محلول را زیر بستر رزین تزریق می کنند. پس از گذشت 5 الی 10 ساعت محلول آب نمک قلیایی را خارج می کنند.

نمک های موجود در آب:
اگر TDS آب خیلی بیش از ppm 400 باشد استفاده از روشهای دیگر (بویژه اسمز معکوس) برای کاهش TDS آب ورودی به رزین ها توصیه می شود.

عیب های واحدهای تعویض یونی:
اگر کیفیت آب تصفیه شده نهایی پایین بود و یا احیای رزین ها زودرس شد می توانید با توجه به توصیه های زیر عیب یابی نمایید و مشکل احتمالی را حل کنید.
» بررسی کنید که آیا آنالیز آب ورودی فعلی با آنالیز آبی که واحدهای رزین بر اساس آنها طراحی شده اند تفاوت کرده است؟ در این صورت بر اساس آنالیز آب فعلی حجم رزین مورد نیاز را پیداکنیم و در صورت کمبود، رزین های مورد نیاز را اضافه کنید.
» مقدار رزین هر یک از فیلترهای رزین را بررسی کنید و در صورت کاهش آنها، به اندازه لازم از رزین مورد نظر اضافه کنید.
» مقدار ماده شیمیایی مورد نیاز برای احیا را بررسی کنید و غلظت ماده شیمیایی در زمان احیا و نیز دبی جریان ماده شیمیایی را کنترل کنید. همچنین مقدار آب شستشو و نیز دبی آن را کنترل کنید.
» فقط به کنترل آخرین واحد تعویض یونی بسنده نکنید بلکه واحدهای جلوتر را نیز کنترل کنید مثلا بالا آمدن هدایت الکتریک و یا PH آب تصفیه شده نهاییی می تواند ناشی از نشت سدیم واحد کاتیونی باشد در حالیکه پایین بودن PH می تواند به خاطر زود اشباع شدن واحد آنیونی باشد.
» اگر واحد رزین آنیونی قوی خوب کار نمی کند ممکن است ناشی از بد کار کردن هوازدا باشد، بنابراین ضروری است که عملکرد هوا زدا را ارزیابی کنید.
» تردید در مورد دقت کار دبی سنج ها آمپر آب معمولا به جاست از این رو کنترل دقت آنها رهر چند مدت یکبار لازم است.
» هدایت سنج ها اغلب پس از مدتی ارقام را اشتباه نشان می دهند عواملی چون تمیز نبودن قطعات و نیز تغییر دمای آب می توانند نقش داشته باشند.
» عملکرد همه شیرها بویژه شیرهای تغذیه مواد شیمیایی در موقع احیا را مورد توجه قرار دهید.
» کالیبراسیون ها را یک بار دیگر آزمایش کنید.
» آیا رزین واحد شما بیش از حد فرسوده نیست؟

عمر کاری متوسط رزین ها (به شرط 1 بار احیا در روز) در شرایطی که آلاینده رزین نباشد به صورت زیر است:

 
نوع رزین
زمان مدت
رزین های اسید قوی 8 - 10 سال
رزین باز قوی 4 - 5 سال
رزین اسیدی ضعیف 8 - 10 سال
رزین بازی ضعیف  4 - 5  سال
   

به طور تقریبی می توان گفت که هزینه سرمایه گذاری تصفیه آب با روش تعویض یونی متناسب با مقدار رزین است در حالی که رزین آنیونی گرانتر از رزین کاتیونی و رزین نوع ضعیف معمولا گران تر از توع قوی است.
عموما هزینه سرمایه گذاری اولیه (ثابت) در واحد های تعویض یونی با هزینه سرمایه در گردش این واحدها نسبت عکس دارد. برای تصفیه حجم معینی از آب، هر چه سرمایه گذاری اولیه بیشتر باشد هزینه روزانه کمتر است. <-- صفحه قبل

»» جهت دریافت اطلاعات کامل در مورد این مقاله با شماره تلفن 09126271381 تماس حاصل فرمایید.

 
     


 

:::| صفحه اصلي | درج آگهي | فروشگاه | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما |:::

 
 
 
   

09126271381

   
 
 
 

©کليه حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به این شرکت است.
هر گونه کپي برداري از اطلاعات سايت بدون اطلاع مدير سايت ممنوع و ذکر تمامي مطالب با درج منبع بلامانع است.

 

منوی اصلی

   
   

لیست مقاله ها

لینک های ثابت

واحد طراحی
گروه مشاوره
محصولات

اطلاع از به روز رسانی
جستجو

 

 
وب سایت